Lidhje

Presidenti i Maqedonisë shpreh vendosmërinë në luftë kundër krimit - 2002-12-19


Presidenti i Maqedonisë, Boris Trajkovski, në një fjalim drejtuar parlamentit të vendit, paralajmëroi të enjten se nuk do të ketë asnjë lëshim ndaj krimit dhe kërkoi përpilimin e një ligji për mbledhjen e armëve. Ndërkohë, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, për herë të parë mori pjesë në punimet e parlamentit. Po sot, forca politike shqiptare më e madhe në opozitë, Partia Demokratike, kritikoi ashpër qendrimin e Bashkimit Demokratik për Integrim duke e quajtur përulës dhe katastrofal. //ad//

XS
SM
MD
LG