Lidhje

Steiner dënon vrasjen e para pesë ditëve në Pejë - 2003-01-09


Shefi i UNMIK-ut, Michael Steiner, e dënoi të enjtën vrasjen e para pesë ditëve në Pejë, por kërkoi njëkohësisht që të bëhet kujdes me vlerësimet e saj.

Ai i bëri këto komente pas një takimi me Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova, me të cilin, siç tha, janë pajtuar që drejtësia duhet të thotë fjalën e saj rreth kësaj vrasjeje.

Ndërkohë në Prishtinë u zhvillua një protestë kundër ”dhunës dhe vrasjeve politike”. //az//

XS
SM
MD
LG