Lidhje

Armata Kombëtare Shqiptare merr përgjegjësinë për shpërthimin në Bujanoc - 2003-02-24


Formacioni i armatosur i cili e quan vetën Armata Kombëtare Shqiptare, nepermjet nje komunikate mori sot pergjegjesine për shpërthimin e djeshëm të një mine në afërsi të Bujanocit në jug të Serbisë, ku u vra një polic serb dhe u plagosen lehte dy të tjerë.

Ndërkaq nënkryeministri serb, Çoviq i hodhi poshtë deklaratat e shefit të UNMIK-ut Shtajner se autoritetet serbe nuk i kanë ofruar të dhëna për ekzistencen e "grupeve terroriste" në Kosovë.

XS
SM
MD
LG