Lidhje

Opozita riformulon kërkesën për ngritjen e komisionit hetimor - 2003-02-25


Partia demokratike dhe aleatët e saj të koalicionit Bashkimi për Fitore vendosën sot të riformulojnë kërkesën e tyre për ngritjen e nje komisioni hetimor rreth përdorimit të fondeve publike në Ministrinë e Kulturës dhe Bashkinë e Tiranës.

Vendimi i tyre erdhi pas seancës së mbrëmshme të parlamentit ku socialistet votuan të vetëm kundër kërkesës së parë të opozitës për hetime ndaj kryebashkiakut të Tiranës Edi Rama. Një votim i cili u konsiderua sërish sot nga opozita si një veprim antidemokratik.

//rd//

XS
SM
MD
LG