Lidhje

Kuvendi i Kosovë kundërshton krijimin e bashkësive të komunave serbe në Mitrovicë - 2003-02-27


Kuvendi i Kosoves miratoi sot dy deklarata te vecanta: nje lidhur me ngritjen e akuzes nga Gjykata e Hages kunder deputetit Fatmir Limaj dhe tjetra shpall te pavlefshme krijimin e bashkesive te komunave serbe ne pjesen veriore te Kosoves.

Korrespondenti yne ne Prishtine Shefki Morina njofton se perfaqesuesit serb braktisen punimet duke kundershtuar miratimin e ketyre dy deklaratave.

//rd//

XS
SM
MD
LG