Lidhje

Kosova përkujton 5 vjetorin e rënies së Adem Jasharit - 2003-03-05


Disa nga përfaqësuesit politik të Kosovës kërkuan sot njohjen e vlerave të luftës, përshpejtimin e procesit të transferimit të më shumë përgjegjësive nga ndërkombëtarët tek vendorët dhe njohjen e pavarsisë së Kosovës.

Ata i bënë këto komente me rastin e shënimit të 5 vjetorit të rënies së Adem Jasharit dhe dhjetra familjarëve të tij. Korrespondenti ynë në Prishtinë, Shefki Morina njofton se kjo datë shënon edhe fillimin e luftës në Kosovëse cila përfundoi në qërshor të vitit 1999 me ndërhyrjen e NATO-s

//rd//

XS
SM
MD
LG