Lidhje

Qeveria Shqiptare miratoi dërgimin e  një njësie komando në Gjirin Persik - 2003-03-09


Qeveria shqiptare vendosi që një kompani e trupave të saj komando të marrë pjesë në rajonin e gjirit Persik si dhe të vërë në dispozicion të forcave të koalicionit ndërkombëtar kundër terrorizmit hapësirën ajrore, detare e tokësore të Shqipërisë. Vendimi u mor të dielen gjatë një mbledhjeje jashtë radhe të qeverisë së kryeministrit Nano dhe pason një rezolutë të parlamentit shqiptar për angazhimin e vendit në luftën kundër terrorizmit. //ss//

XS
SM
MD
LG