Lidhje

Tiranë: Shtohet bashkëpunimi midis Shqipërisë dhe Bullgarisë - 2003-03-26


Shqipëria dhe Bullgaria synojnë të kenë një rol kryesor në nismat për një treg të hapur ballkanik. Këto komente u bënë sot në Tiranë nga kryeministrat e të dy vendeve, Nano dhe Simeon, të cilët u shprehën për të zgjeruar bashkëpunimin midis tyre. Siç njofton korrespondneti ynë Armand Mero, kryeministri Nano tha brenda dy tre viteve të ardhëshme Shqipëria dhe Bullgaria do të nisin zbatimi i projektit të naftës dhe gazsjellësit Burgas-Vlorë. //ss//

XS
SM
MD
LG