Lidhje

5 vjetori i gazetës Fakti - 2003-04-11


Gazeta Fakti, njëra nga dy të përditshmet shqipe në Maqedoni, shënoi të enjten 5 vjetorin e themelimit. Botuesi i gazetës, Emin Azemi, i tha Zërit të Amerikës se Gazeta fakti është përpjekur të krijojë një shprehi leximi tek shqiptarët e Maqedonisë dhe se ka synim të rritet përsa i përket cilësisë si edhe aspektit të saj parësor, informimit objektiv të qytetarëve.//xh//

XS
SM
MD
LG