Lidhje

Përleshje në një stadium të Athinës - 2005-01-10


Përleshje ndëmjet tifozëve në një stadium futbolli në Athinë detyruan shtyrjen e një ndeshjeje-kyç ndërmjet dy rivalëve kryesorë.

Përleshjet e djeshme në stadiumin Nea Smyrni shkaktuan plagosjen e të paktën 9 policëve.

Autoritetet thonë se dhuna shpërtheu, kur qindra tifozë pa bileta të ekipit mik, Olimpiakos i Pireut, vërshuan në stadiumin e ekipit Panionos të Athinës.

Tifozët e ekipit të Olimpiakos filluan të qëllonin tifozët rivalë dhe policët.

Njoftohet se përleshje kanë ndodhur edhe jashtë stadiumit. //az//

XS
SM
MD
LG