Lidhje

Admiruesit kujtojnë Majkëll Xheksonin në përvjetorin e vdekjes

  • Zëri Amerikës

Admiruesit kujtojnë Majkëll Xheksonin në përvjetorin e vdekjes

Admiruesit e Michael Jacksonit dolën në rrugët e Hollivudit për ta kujtuar atë në përvjetorin e vdekjes. Muzeu Madame Tussauds vendosi dje në ekspozitë figurën prej dylli të ikonës së muzikës pop në nder të famës së tij. Skulptura me përmasa reale e tregon Michael Jacksonin gjatë provave për atë që do të ishte turneu i tij i fundit i titulluar This Is It, në Londër.

Admiruesi 17 vjeçar i Michael Jaksonit, Kyl Greer ishte mes atyre që dolën në fotografi me statujën. Një vit pas vdekjes së tij muzika e Michael Jacksonit duhet se është rigjallëruar. Jackson vdiq më 25 qershor të vitit 2009, për shkak dozës së lartë të qetësuesve. Mjeku i tij Conrad Murray është akuzuar me vrasje dhe pret të gjykohet së shpejti.

XS
SM
MD
LG