Lidhje

Dy marinsa amerikanë vriten në Afganistan


Sulmi sot në mëngjes u krye kundër një baze ushtarake britanike, ku ndodhet edhe Princi Harry

Dy marinsa amerikanë u vranë sot në mëngjes nga një sulm kundër një baze ushtarake britanike në Afganistan, ku ndodhet edhe Princi Harry i Britanisë.

Zyrtarë ushtarakë thanë se kryengritësit përdorën mortaja dhe raketa kundër bazës Kampi Bastion në provincën Helmand.

Ata thanë se Princi Harry, i treti në rradhë për fronin britanik, nuk kishte qënë kurrë në rrezik.

Ai është dislokuar atje si pilot helikopteri. Kryengritësit talibanë janë zotuar ta vrasin atë, por nuk është e qartë nëse Princi britanik ishte në shënjestër të sulmit të sotëm.
XS
SM
MD
LG