Lidhje

Marrëveshja Kosovë-Mali i Zi, të enjten debaton Parlamenti


Parlamenti i Kosovës pritet të mblidhet të enjten për të shqyrtuar marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi, e cila ka krijuar përçarje të thellë në skenën politike të Kosovës.

Ndërsa autoritetet thonë se kjo marrëveshje është në përputhje me dokumentet në fuqi, opozita dhe ekspertët e pavarur thonë se marrëveshja e dëmton Kosovën për mbi 8 mijë hektarë tokë.

Lëvizja "Vetëvendosje", ndërkaq ka paralajmëruar se do të mbajë një protestë, për siç thonë pengimin e miratimit të kësaj marrëveshjeje.

Marrëveshja Kosovë-Mali i Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG