Lidhje

Agroturizmi në Alpet shqiptare


Alpet janë një pasuri e veçantë e biodiversitetit dhe kulturës shqiptare. Studiuesit e Bankës Gjenetike po eksplorojnë zonën, duke koleksionuar varietetet më me vlerë, për t'ua kthyer banorëve në funksion të zhvillimit të agroturizmit.

Me përmirësimin e infrastrukturës rrugore, fermerët e zonave të njohura si Vermoshi, Thethi dhe Valbona kërkojnë mbështeje në ruajtjen dhe zhvillimin e produkteve tradicionale të zonës së Alpeve.

Alpet shqiptare, pasuri kombëtare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

XS
SM
MD
LG