Lidhje

Shkup, aksion për dhurimin e gjakut


Aksion për dhurimin e gjakut në Shkup
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Ambasada amerikane në Shkup dhe Kryqi i Kuq i Maqedonisë organizuan një aksion për dhurimin e gjakut, në kujtim të ngjarjeve tragjike të 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara. Politikanë, përfaqësuesë të jetës akademike e shoqërore dhuruan gjak, me këtë rast. Ambasadori Paul Wohlers tha se kjo ditë po bashkon komunitetet në Maqedoni në solidarizim me të tjerët.

Aksion për dhurimin e gjakut në Shkup
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

XS
SM
MD
LG