Lidhje

Funerali i dy fëmijëve sirianë dhe nënës së tyre

Në qytetin sirian Kobani, pranë kufirit turk, sot u varros djali 3-vjeçar Aylan Kurdi së bashku me nënën dhe vëllanë pesë vjeç. Imazhet e djalit të vogël pa jetë, të shtrirë në një plazh pranë vendpushimit turk të Bodrumit krijuan një valë të fortë emocionesh dhe simpati për refugjatët. Aylan u mbyt bashkë me të vëllanë Galip, nënën e tij dhe nëntë persona të tjerët që po përpiqeshin të largoheshin me një varkë të vogël për në ishullin grek Kos pak disa kilometra larg.

Shih më tepër

Alan Kurdi
1

Alan Kurdi

Alan Kurdi
2

Alan Kurdi

Alan Kurdi
3

Alan Kurdi

Aylan Kurdi
4

Aylan Kurdi

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG