Lidhje

Shqipëri: Partia Socialiste hap Kongresin

  • Armand Mero

Shqipëri: Partia Socialiste hap Kongresin

Në Shqipëri, Partia Socialiste mblodhi sot kongresin e saj për të diskutuar rreth disa ndryshimeve në statutin dhe propgramin e saj. Megjithatë, ashtu siç ishte parlajmëruar, ajo i kushtoi gjysmën e parë të punimeve situatës politike dhe asaj ekonomike. Kryetari socialist Edi Rama rikonfirmoi qëndrimin e kësaj partie për të vazhduar protestat deri në largimin e qeverisë duke u shprehur se protestat janë e vetmja alternativë që ka mbetur për ta.

XS
SM
MD
LG