Lidhje

Humbasin jetën të 68 personat në bordin e një aeroplani, që u rrëzua në Kubë

  • Zëri Amerikës

Humbasin jetën të 68 personat në bordin e një aeroplani, që u rrëzua në Kubë

Autoritetet në Kubë thonë se të 68 personat në bordin e një aeroplani, që u rrëzua dje, kanë humbur jetën.

Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë filluar të nxjerrin trupat nga aeroplani i shkatërruar i firmës ajrore, i cili u rrëzua afër fshatit Guasimal në provinvcën Santi Spiritus. Aeroplani me dy motorë u rrëzua pasi piloti njoftoi për një gjendje emergjente.

Fluturimi ishte i fundit që la Santiagon para fillimit të stuhisë tropikale Tomad, që pritet të prekë sot pjesën lindore të Kubës.

Media shtetërore njofton se avino kishte 61 udhëtarë në bord, përfshirë 28 të huaj, si dhe ekuipazhin prej shtatë anëtarësh.

XS
SM
MD
LG