Lidhje

Tërmet në Serbi, dy të vrarë dhe rreth 50 të plagosur


Tërmet në Serbi, dy të vrarë dhe rreth 50 të plagosur

Një tërmet ka goditur Serbinë sot në mëngjes, duke vrarë të paktën dy veta në një shtëpi që u shemb duke plagosur të paktën 50 të tjerë.

Zyrtarët serbë thonë se tërmeti prej 5,3 ballësh e kishte epiqendrën pranë qytetit të Kralevës, ku energjia elektrike dhe shërbimet e tjera u ndërprenë për shkak të dëmit të konsiderueshëm.

Tërmeti u ndje në të gjithë vendin dhe 150 kilometra larg në kryeqytetin Beograd.

XS
SM
MD
LG