Lidhje

Një grabitës mban peng disa persona në një bankë në portin e Pireut

  • Zëri Amerikës

Policia në Greqi thotë se një grabitës bankash i armatosur me një armë zjarri dhe ndoshta edhe me granata ka marrë disa persona peng në një bankë në portin e Pireut.

Nuk është e qartë se sa pengje kishte marrë peng grabitësi. Autoritetet greke njoftojnë se të paktën 5 pengje janë liruar. Policia arrestoi të paktën një person që dyshohej se kishte marrë pjesë në grabitje.

XS
SM
MD
LG