Lidhje

Irak: 19 të vdekur nga një sulm vetëvrasës pranë Bagdatit


Irak: 19 të vdekur nga një sulm vetëvrasës pranë Bagdatit

Në Irak, zyrtarët thonë se një autor sulmi vetëvrasës me bombë ka kryer një shpërthim jashtë një burgu pranë Bagdadit, duke vrarë 19 persona dhe duke plagosur të paktën 22 të tjerë. Shpërthimi ndodhi sot në mëngjes, në hyrjen e burgut Al-Hout, në qytetin Taji.

Autoritetet thonë se mes të vrarëve ishin të paktën 10 pjesëtarë të personelit të sigurisë dhe disa punonjës civilë. Sulmi me makinë bombë është i treti gjatë një jave: të shtunën pranë Bagdadit u vranë 15 vetë dhe të enjten u vranë 19 të tjerë në Basra.

XS
SM
MD
LG