Lidhje

Dell: SHBA do të mbështesin Kosovën për forcimin e sundimit të ligjit

  • Leonat Shehu

Dell: SHBA do të mbështesin Kosovën për forcimin e sundimit të ligjit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Kristopher Dell, tha sot se qeveria e tij do të mbështesë institucionet e vendit në përpjekjet për forcimin e sundimit të ligjit dhe luftën kundër korrupsionit. Komentet e tij pasuan takimet e para me ministrat e rinj të qeverisë së Kosovës e cila javën që lamë pas përmbylli fazën e parë të ndryshimeve, ndërsa paralajmërohen ndryshime të reja, por kësaj radhë ne nivel të zëvendësministrave.

XS
SM
MD
LG