Lidhje

Intervistë me zonjën Liri Berisha, Presidente e shoqatës Nënë Tereza

  • Laura Konda

Intervistë me zonjën Liri Berisha, Presidente e shoqatës Nënë Tereza

Me rastin e 100 -vjetorit të Nënë Terezës, Shoqata Kulturore "Nënë Tereza" në Shqipëri, po organizon një numër aktivitetesh për nder të bamirëses së shquar me origjinë shqiptare. Në kuadrin e këtyre aktiviteve ishin edhe dy ekspozita për Nënë Terezën që u hapën këto ditë në Shtetet e Bashkuara, një në Nju Jork dhe një tjetër në Washington, që u ndoqën me interes të veçantë nga zyrtarë amerikanë dhe nga diaspora shqiptare. Në ceremoninë e hapjes së ekspozitave ishte e pranishme presidentja e shoqatës së Nënë Terezës, Dr. Liri Berisha, e cila erdhi dje për një intervistë në studiot e Zërit të Amerikës.

XS
SM
MD
LG