Lidhje

Ohër: Forum i Ministrave ballkanikë të Rendit dhe të Drejtësisë

  • Isak Ramadani
  • Zëri Amerikës

Ohër: Forum i Ministrave ballkanikë të Rendit dhe të Drejtësisë

Sot në Ohër, përfundoi takimi i ministrave të Rendit dhe të Drejtësisë nga rajoni që kishte për synim thellimin e bashkëpunimit midis shteteve në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, pengimin e keqpërdorimit të regjimit të lehtësuar të vizave me Bashkimin Evropian si dhe tema që i përkasin integrimit të Ballkanit në BE. Komisionerja e BE-së për çështjet e Rendit, Sesilia Malstrom paralajmëroi se mund të fillojë dialogu me Kosovën për heqjen e vizave.

XS
SM
MD
LG