Lidhje

Evropë: Meteorologët parashikojnë vazhdimin e motit të keq


Evropë: Meteorologët parashikojnë vazhdimin e motit të keq

Meteorologët parashikojnë se nuk do të ketë së shpejti një zbutje të motit të ftohtë që ka prekur Evropën Qendore dhe Lindore. Temperaturat nën zero, që në disa vende kanë shkuar deri në minus 32 gradë Celsius, kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 123 personave gjatë kësaj jave.

Zyrtarët në Ukrainë njoftuan për 38 vdekje të reja sot, duke e çuar në 101 vetë numrin e të vdekurve nga i ftohti në vend. Ministria e Situatave Emergjente tha se disa qindra njerëz janë trajtuar për hipoter

XS
SM
MD
LG