Lidhje

Natë e madhe për çiftin e muzikës kantri Miranda Lambert dhe Blake Shelton

  • Zëri Amerikës

Natë e madhe për çiftin e muzikës kantri Miranda Lambert dhe Blake Shelton

Mbrëmë ishte një natë e madhe për çiftin e muzikës kantri Miranda Lambert dhe Blake Shelton. Ata morën pesë çmime në ceremoninë e 44 të çmimeve të shoqatës së muzikës kantri. Lambert fitoi çmimin për albumin më të mirë të vitit me Revolution, atë të vokalistes më të mirë dhe vidios muzikore më të mirë. I fejuari i saj shelton fitoi çmimin si vokalisti më i mirë dhe shfaqjen më të mirë të vitit për fuetin e tij me Trace Adkins, Hillbilly Bone. Fitues tjetër i një çmimi të madh ishte presantuesi i ceremonisë Brad Paisley që u cilësua si interpretuesi më i mirë i vitit pasi konkuroi për pesë vjetë në këtë kategori. Lady Antebellum mori trofenë për këngën më të mirë të vitit. Ceremonia kishte shumë interpretime ku spikati ajo e aktores Gwyneth Paltrow me kolonën zanore të filmit të saj County Song e cila bëri që audienca të ngrihej dhe të brohoriste. Gjithashtu këngëtarja Sheryl Crow dhe Miranda Lambert interpretuan këngën Coal Miner’s Daughter për nder të këngëtares veterane Loreta Lyn.

XS
SM
MD
LG