Lidhje

Serbi: Një e katërta e forcës policore në grevë

  • Zëri Amerikës

Serbi: Një e katërta e forcës policore në grevë

Një e katërta e forcës policore në Serbi u hodh sot në grevë për të protestuar ndaj rritjes së kostos së jetesës në vend.

Grevistët kërkojnë rritjen e pagave ndërkohë që inflacioni në Serbi e ka ulur vlerën e dinarit vitet e fundit.

Jo të gjitha sindikatat e policëve morën pjesë në grevë.

Edhe mësuesit dhe punonjësit e shëndetësisë po kërkojnë paga më të larta.

XS
SM
MD
LG