Lidhje

Bie mbështetja për ish-kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve Newt Gingritch


Bie mbështetja për ish-kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve Newt Gingritch

Pasi ishte në krye të listës mes kandidatëve republikanë që kërkojnë emërimin e partisë për zgjedhjet presidenciale, pozita e ish-Kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve Newt Gingritch është lëkundur, pas një numër reklamash negative nga rivalët e tij.

Ai ka pësuar sulme personale nga ish-guvernatori i Massachusetsit Mitt Romney dhe kongresmeni Ron Pol, të cilët tani kryesojnë anketimet në prag të zgjedhjeve paraprake të Iowas, që mbahen më 3 janar. Por në një intervistë që dha sot për rrjetin televiziv Fox News, Gingritch tha se ai ende mund të sigurojë një numër të jashtëzakonshëm përkrahësish në Iowa.

XS
SM
MD
LG