Lidhje

Shqipëri: Politika para sfidave të reja; të hënën rihapet Parlamenti


Shqipëri: Politika para sfidave të reja; të hënën rihapet Parlamenti
Shqipëri: Politika para sfidave të reja; të hënën rihapet Parlamenti

Në Shqipëri deputetët u rikthyen sot në ambientet e parlamentit ndërsa të hënën e ardhshme do të jetë dhe seanca e parë. Kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli mblodhi konferencën e kryetarëve ku u përcaktua dhe rendi trejavor i punimeve. Parlamenti shqiptar mblidhet pas një periudhe të gjatë tensioni mes shumicës dhe opozitës. Kjo e fundit ka deklaruar se do të ndërmarrë një kurs të ri politik duke e zhvendosur betejën e saj kryesisht në sallën e parlamentit

XS
SM
MD
LG