Lidhje

Shqipëri: Komisioni i reformës zgjedhore miraton numërimin elektronik

  • Armand Mero
  • Zëri Amerikës

Në Shqipëri komisioni i reformës zgjedhore realizoi sot një hap të rëndësishëm përpara duke miratuar aplikimin e numërimit elektronik në votimet e ardhshme. Përfaqësuesit e shumicës dhe opozitës ranë dakord për këtë formë të re e cila pritet të shmangë jo vetëm polemikat e shumta gjatë procesit të numërimit, por edhe zvarritjet në nxjerrjen e rezultatit. Sipas vendimit të sotëm, do të jetë Komisioni qëndror i zgjedhjeve i cili më shumicë të cilësuar do të përzgjedhë sistemin elektronik që do të zbatohet

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG