Lidhje

Presidenti Bamir Topi në Shkup

  • Isak Ramadani
  • Shkup

Presidenti Bamir Topi në Shkup

Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ndodhet për një vizitë dyditëshe në Maqedoni. Ai u prit në Shkup nga krerët më të lartë shtetërorë. Presidenti Topi ka diskutuar me zyrtarët maqedonas mbi marrëdhëniet midis dy vendeve, për lidhjet infrastrukturore, për korridorin e tetë dhe për çështje rajonale. Zoti Topi mbajti një fjalim në Parlamentin e Maqedonisë ku foli për proceset integruese të Shqipërisë. Universiteti i Tetovës do t'i jajë Presidentit Topi titullin "Doctor Honoris Causa", ndërsa komuna e Dibrës do ta shpallë presidentin shqiptar qytetar nderi te kësaj komune.

XS
SM
MD
LG