Lidhje

SHBA: Ndalohet një udhëtar pas shqetësimeve të krijuara në avion

  • Zëri Amerikës

Zyrtarë amerikanë të sigurisë thanë se një udhëtar është ndaluar pas shqetësimeve të krijuara në bordin e një avioni të kompanisë United Airlines që fluturonte nga Uashingtoni për në Denver.

Administrata amerikane e Sigurisë së Transportit tha se po e heton incidentin dhe se personi në fjalë po merret në pyetje nga zyrtarët e antikrimit në Denver.

Rrjeti televiziv ABC njoftoi më parë se udhëtari ishte përpjekur t’i vinte zjarrin këpucëve por ishte vënë poshtë nga personeli i sigurisë në avion.

Rrjetet NBC dhe CNN njoftuan se personi ishte diplomat nga Katari.

XS
SM
MD
LG