Lidhje

Përmbytje në zonat përgjatë luginës së Lumit Vjosë

  • Raimond Kola

Përmbytje në zonat përgjatë luginës së Lumit Vjosë

Zonat e përmbytjeve u zgjeruan të dielën edhe në Jug të Shqipërisë. Gjatë natës dhe paradites si pasojë e daljes së Lumit Vjosa nga shtrati rreth 15 shtëpi u përmbytën në zonë midis Fierit dhe Vlorës. Autoritet normalizuan furnizmin me energji elektrike të Gjirokastrës, por përmbytja e nënstacionit vazhdon të mbetet problem në këtë qytet.

XS
SM
MD
LG