Lidhje

Shqetësime rreth sigurisë rrugore në Shqipëri


Shqetësime rreth sigurisë rrugore në Shqipëri

Aksidenti tragjik i së premtes pasdite në rrugën automobilistike Gjegjan-Fushë Arrëz, ku gjetën vdekjen 14 persona dhe u plagosën 12 të tjerë, ka ngritur edhe një herë shqetësimin rreth gjendjes së sigurisë rrugore në Shqipëri. Që nga viti 2004, në veri të Shqipërisë kanë ndodhur të paktën tri aksidente të renda automobilistike me 38 viktima. Në Shqipëri, aksidentet automobilistike janë shndërruar në një fenomen tragjik, për faktin se çdo vit humbin jetën në rrugë rreth 300 persona.

XS
SM
MD
LG