Lidhje

Mesazh i Arqipeshkvit Masafra për Krishtlindjet


Ne prag te Nates se Krishtlindjeve, Kryetari i Konferences Ipeshkvore te Shqiperise, Arqipeshkvi i Shkoder-Pultit, permes nje mesazhi, percolli urimin tradicional per te gjithe besimtaret katolike. Arqipeshkvi Masafra vleresoi figurat e shquara te kombit shqiptar, qe punuan per bashkimin e idealeve te shenjta kombetare gjate 100 viteve te fundit te Pavaresise, nderkohe qe beri thirrje per me shume mbeshtetje per njerezit e varfer dhe ne nevoje.

XS
SM
MD
LG