Lidhje

Shqipëri, operacioni “Të pastrojmë tokën që duam"


Në Shqipëri, venddepozitimi i mbeturinave vazhdon të jetë një nga problemet ende të pagjidhura, që po dëmton mjedisin natyror dhe turizmin. Mbeturinat urbane hidhen në mjedise të papërshtatshme dhe pranë lumejve, duke përfunduar në bregdet.

Thuajse e gjithë vija bregdetare prej 400 kilometrash është e ndotur, ndaj Ministria e Turizmit dhe Mjedisit ka nisur operacionin “Të pastrojmë tokën që duam”.

Përpjekje për mbrojtjen e mjedisit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG