Lidhje

Shqipëri: Kritika ndaj programit qeveritar, marrëdhënieve me opozitën


Në Tiranë, studiuesit e ekonomisë dhe politikës po i shohin me një sy kritik si programin e qeverisë së re ashtu edhe marrëdhëniet e saj me opozitën. Ekonomistët pohojnë se programi qeveritar nuk ka premtime, afate dhe kosto konkrete. Ndërsa vëzhguesit e politikës mendojnë se takimet mes dy kryetarëve Rama e Basha pritet të vazhdojnë, sepse janë të nevojshme për reformat e kërkuara nga Brukseli.

Shqipëri: Eskpertët analizojnë programin e qeverisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG