Lidhje

Pasojat e motit të keq në Veri të Shqipërisë


Moti i keq në Veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Moti i keq, me rreshje dëbore dhe ngrica, po vazhdon prej një jave në gjithë zonën veriore të Shqipërisë, duke vështirësuar jetesën e më shumë se 150 mijë familjeve, që jetojnë në zonat e largëta malore, ku një pjesë e rrugëve vazhdojnë të jenë të bllokuara, ndërsa ka edhe mungesë të energjisë elektrike. Gjatë ditës së sotme, autoriteti rrugor për zonën veriore të vendit kallzoi në prokurori për mosrespektim të kontratës, një kompani private, të kontrakturar prej saj për mirëmbajtjen e rrugor Dedaj-Bogë në Malësi të Madhe.

Moti i keq në Veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG