Lidhje

Kujdesi për të sëmurët terminalë me kancer


Kujdesi paliativ në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Në Shqipëri, nga viti në vit janë shtuar rastet e të prekurve nga kanceri. Përveç Spitalit Onkologjik, në Qendren Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë, ku trajtohen të sëmurët me kancer, kohët e fundit, në Shkodër dhe Durrës janë hapur edhe repartet e kujdesit për të sëmurët terminalë, të cilët kanë nevojë edhe për trajtim në banesë.

Kujdesi paliativ në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

XS
SM
MD
LG