Lidhje

Shqipëri: Ish-të përndjekurit kërkojnë dënimin e krimeve të komunizmit

  • Pëllumb Sulo

Ish-të përndjekur

Të përndjekurve politikë të Shqipërisë shprehën mirënjohje ndaj Departamentit Amerikan të Shtetit dhe Ambasadës amerikane për vlerësimin që i kanë bërë kurajos dhe sakrificave të shoqërisë shqiptare kundër diktaturës komuniste

Në një takim të zhvilluar sot në Shkodër, përfaqësues të Shoqatës mbarëkombëtare të integrimit të ish të burgosurve dhe të përndjekurve politikë të Shqipërisë shprehen mirënjohje ndaj Departamentit Amerikan të Shtetit dhe Ambasadës amerikane për vleresimin që i kanë bërë kurajos dhe sakrificave të shoqërisë shqiptare kundër diktaturës komuniste. Ata i bënë thirrje njëkohësisht politikës shqiptare që të vazhdojë të dënoje krimet e komunizmit.

XS
SM
MD
LG