Lidhje

Shqipëri: Studentët vazhdojnë protestat


Protesta e studentëve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Protesta e studentëve në Shqipëri

Në Tiranë dhe qytete të tjera të Shqipërisë u zhvilluan sot për të katërtën ditë protesta të studentëve, që kërkojnë shkurtimin e tarifave universitare. Ata kërkuan përmirësim të kushteve të studimit dhe jetesës, si dhe pjesëmarrje në institucionet menaxhuese të universiteteve. Ata po refuzojnë bisedimet me Ministren e Arsimit, Lindita Nikolla dhe thanë se kërkesat e tyre janë të panegociueshme.

Protesta e studentëve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG