Lidhje

Shqipëri - Rama kritikon autoritetet për lirimin e 3 gjeneralëve


Rama kritikon drejtuesit e mbrojtjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Rama kritikon drejtuesit e mbrojtjes

Tre gjeneralët deklaruan javën e shkuar se lirimi i tyre ishte i paligjshëm ndërsa akuzuan drejtuesit e ushtrisë si përgjegjës për një situatë shqetësuese mes forcave të armatosura

Në Shqipëri kryetari I partisë socialiste Edi Rama kritikoi sot ashpër drejtuesit e ministrisë së Mbrojtjes dhe Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë për lirimin e tre gjeneralëve të lartë, duke u shprehur se e gjitha kjo është sipas tij një vazhdë dramatike e rrënimit të ushtrisë shqiptare. Tre gjeneralët deklaruan javën e shkuar se lirimi i tyre ishte i paligjshëm ndërsa akuzuan drejtuesit e ushtrisë si përgjegjës për një situatë shqetësuese mes forcave të armatosura. Ministria e Mbrojtjes nga ana e saj deklaroi se vendimi për të tre gjeneralët ishte bërë në përputhje me ligjet.

Rama kritikon drejtuesit e mbrojtjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Shiko komentet (5)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG