Lidhje

Kosova përkujton sulmet e 11 shtatorit në SHBA

  • Leonat Shehu

Kosova përkujton sulmet e 11 shtatorit në SHBA

Përvjetori i sulmeve të 11 shtatorit, kujtohet ne forma të ndryshme çdo vit edhe në Kosovë, ku roli i Shteteve të Bashkuara vlerësohet si i pazëvendësueshëm në procesin e çlirimit dhe pavarësise së Kosovës. Sonte atje përfundon festivali i filmit të shkurtër me emrin "Nine Eleven" qe është mbahet me qëllimin e solidarizimit me viktimat e sulmeve të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

XS
SM
MD
LG