Lidhje

Ali Ahmeti: Maqedonia, vend i qëndrueshëm


Gjatë një interviste për Zërin e Amerikës zoti Ali Ahmeti tha se Maqedonia është një vend i qëndrueshëm dhe se rastet e dhunës ndëretnike atje kanë qenë të izoluara. Ai foli për sfidat me të cilat përballet faktori shqiptar në këtë vend shumëetnik, arritjet e realizuara në vitet e fundit, si dhe për marrëdhëniet me partinë tjetër të koalicionit, VMRO-DPMNE.
Intervistë me Ali Ahmetin, kryetari i BDI-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:17 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG