Lidhje

Ambasadori i ri amerikan në Maqedoni dorëzon letrat kredenciale


Ambasadori i ri amerikan në Maqedoni dorëzon letrat kredenciale

Ambasadori i ri amerikan në Maqedoni Pol Uolers i dorëzoi sot letrat kredenciale presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov, ndërkohë që theksoi angazhimet për thellimin e marrëdhënieve të mira me këtë vend ballkanik.

Ambasadori Wohlers theksoi nevojën për forcimin e demokracisë, sundimin e ligjit dhe lirinë e medias në Maqedoni. Para pak vitesh, ai ka shërbyer në Maqedoni si zëvendës-ambasador.

XS
SM
MD
LG