Lidhje

Maqedoni, analistët për krizën politike


Maqedoni- analistët për krizën politike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Analistët në Maqedoni thonë se vendit i duhet një qeveri, qoftë edhe e një spektri më të gjerë, e cila të zbatojë reforma, për të shkuar drejt zgjedhjeve pa lejuar trazira. Por ata nuk shikojnë gatishmëri tek drejtuesit politikë për zgjidhjen e krizës në një të ardhme të afërt. Ndërkaq, analistët e quajnë përçarës një fjalim të mbajtur mbrëmë nga presidenti Gjorgje Ivanov, ku ai kritikoi disa parti, drejtues dhe institucione.

Maqedoni- analistët për krizën politike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

XS
SM
MD
LG