Lidhje

Analistët flasin për situatën politike në Kosovë


Kosova tashmë po mbush një javë që kur është bërë me qeveri të re, e cila do të përballet me sfidat e vjetra. Para saj janë detyrimet ndërkombëtare dhe këto sipas analistëve në Prishtinë, nuk mund të tejkalohen pa një konsensus paraprak ndërmjet partive politike, ndonëse pajtimi do të jetë i vështirë për shkak të ndarjeve të thella ndërmjet blloqeve të krijuara para zgjedhjeve të 11 qershorit.

Analistët flasin për situatën politike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG