Lidhje

Anketat: Mit Romney ka epërsi të dukshme ndër kandidatët republikanë


Anketat: Mit Romney ka epërsi të dukshme ndër kandidatët republikanë
Anketat: Mit Romney ka epërsi të dukshme ndër kandidatët republikanë

Një anketë e re tregon se ish-guvernatori i Masaçusetsit Mit Romney ka një epërsi të dukshme ndër kandidatët republikanë që po përpiqen të tërheqin vota para zgjedhjeve të ardhshme në Nju Hempshër.

Anketa e kanalit 7 News dhe Universitetit Suffolk tregon se 40 për qind e votuesve në këtë shtet zgjedhin zotin Romney.

Ish-guvernatori Romney fitoi të martën në Ajova, në votimet e para në garën për të zgjedhur kandidatin republikan për zgjedhjet presidenciale.

Dje, gjatë fushatës në Nju Hempshër, zoti Romney kritikoi politikat ekonomike të Presidentit Obama.

XS
SM
MD
LG