Lidhje

Përkujtohet Kryengritja e Malësisë së Madhe


Në Hot të Malësisë së Madhe u përkujtua më 6 prill kryengritja antiosmane e vitit 1911, që i parapriu Shpalljes së Pavarësisë, si dhe ngritja e flamurit kombëtar ne Deçiç.

Në këtë veprimtari merrnin pjesë edhe përfaqësues nga Kosova dhe shqiptarët në Mal të Zi.

Ditari
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

XS
SM
MD
LG