Lidhje

Çejku: Varfëria nxit radikalizimin


Arben Çejku, ish-ambasador i Shqipërisë në Maqedoni, i cili drejton tani Qendrën Shqiptare për Qeverisjen e Mirë, thotë se radikalizimi i të rinjve ndodh kryesisht në zonat ku niveli i papunësisë është më i lartë, ku ka më shumë varfëri dhe ku mungon sundimi i ligjit. Zoti Çejku mori pjesë në një diskutim të organizuar nga Instituti Harriman në Nju Jork me temë luftën kundër radikalizimit në Kosovë.

Intervistë me ish-ambasadorin e Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:39 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG